Kodavimas – ar tai veiksminga?

Vienas populiariausių alkoholizmo ligos gydymo būdų mūsų šalyje yra kodavimas. Medikamentinis kodavimas yra uždraustas, todėl naudojame tik hipnoterapinį kodavimo metodą. Tai yra įtaka paciento organizmui metodu, kuris formuoja nuolatinę neapykantą ir abejingumą svaigiųjų gėrimų vartojimui, pasąmonės mąstymą apie alkoholio žalą sau ir artimiesiems.


Kas yra alkoholizmas?


Alkoholizmo liga – labiausiai paplitusi priklausomybių pasaulyje. Ji lėtai sukelia daugybę komplikacijų žmogaus organizme, ypač – nervų sistemoje, smegenyse. Alkoholiko gebėjimas mąstyti, kontroliuoti savo elgesį ir psichiką yra sutrikęs.


Pats akivaizdžiausias alkoholio priklausomybės bruožas – nuolatinis ir nenugalimas potraukis vartoti alkoholį, būti pakeisto mąstymo būsenoje. Kadangi tai yra kompleksinė liga – nėra vienareikšmiškų vaistų prieš ją. Tradicinių vaistų vartojimas prieš alkoholizmą dažniausiai nukreiptas detoksikuoti ir pašalinti alkoholio kiekį kraujyje, kuris yra žalingas organizmui.


Alkoholis – stiprus antidepresantas ir psichostimuliatorius, kuris suteikia žmogui klaidingą atsipalaidavimo ir problemų vengimo jausmą. Jis gerina nuotaiką ir laikinai palengvina stresą. Būtent dėl šios priežasties daugelis žmonių jį naudoja „atsipalaiduoti“ ir „pabėgti nuo problemų ir streso“. Tačiau šis pojūtis yra apgaulingas. Alkoholis ne tik neigiamai veikia žmogaus organizmą, tačiau taip pat formuoja stiprią nervų sistemos ir psichikos priklausomybę nuo jo.


Alkoholizmas dažnai apibūdinamas kaip socialinė liga, nes, dažniausiai, jis tampa sėkmingu žmonių bendravimo faktoriumi.

Ar jaučiate, kad savaitgaliais geriate nesaikingai? Kartais praleidžiate darbą dėl pagirių arba blogos savijautos? Jeigu atsakymas “taip”- tai yra psichologinės priklausomybės rodiklis.


Kiekvienas žmogus, vartojantis alkoholį turi savo asmenybę, todėl naudojami skirtingi būdai atsikratyti šios priklausomybės. Daugelis teigia, jog gali “sustoti”, kai tik panorės, tačiau iš tikrųjų kenčia visą savo gyvenimą. Kodėl? Nes motyvacija priklauso ne tik nuo savęs, bet ir nuo aplinkos bei kitų veiksnių: asmenybės bruožų, amžiaus, papildomų įtakų.


Medikamentinis kodavimas dažnai tampa žalingas organizmui ir jis yra uždraustas, todėl terapeutai savo pacientams dažniausiai siūlo kodavimą, kaip iš veiksmingiausių alkoholizmo ligos gydymo būdų.


Alkoholizmo kodavimas nemedikamentiniu būdu – hipnoze.


Koduoti alkoholizmą galima tik gavus paciento sutikimą – tai turėtų būti jo paties sąmoningas ir blaivus sprendimas . Jei alkoholis yra žmogaus organizme ir jis staiga nustoja gerti – atsiranda abstinencija (arba „pasitraukimas“). Todėl svarbu, kad pacientas susilaikytų nuo svaigiųjų gėrimų vartojimo bent 3 dienas (arba daugiau, priklausomai nuo individualių paciento savybių). Šiame etape labai svarbus kitų (ypač gydytojo) palaikymas, gerėjanti savijautą ir tikėjimas, kad ligą pavyks įveikti.


Kodavimo seanso metu pacientas yra paveikiamas hipnoze – į jo pasąmonę yra įrašomas kodas (“inkaras”), kuris po seanso padeda vengti vartoti alkoholį ir sukelia abejingumo alkoholiui jausmą. Tai galima atlikti tiek individualiai, tiek grupinių užsiėmimų metu (Pagal Dovženkos metodą). Kodavimas neturi šalutinių poveikių, tačiau jo trukmė labai priklauso nuo pačio žmogaus pasiruošimo – tai nėra vaistas prieš alkoholizmą. Kitaip tariant – kodavimas yra pagalbinė priemonė, kuri turi potencialą padėti žmogui pradėti naują gyvenimą.


Kur ir kaip vykdomas alkoholizmo kodavimas?


Individualus kodavimas vykdomas kabinete, grupinis – salėje. Seanso metu naudojama hipnozė arba psichologinė įtaka, kuri perprogramuoja žmogaus pasąmonę – pacientui (arba pacientams) įvardijami blaivaus gyvenimo pliusai ir alkoholio vartojimo minusai. Seanso pabaigoje suformuojamas psichologinis barjeras, kurį pacientui įveikti bus labai nelengva.


Gydytojų atsiliepimai  apie alkoholizmo kodavimą


  • Metodas naudojamas tiek individualiai tiek klinikose. Išanalizavus gydytojų atsiliepimus apie kodavimą nuo alkoholizmo pateikiame jų nuomonių suvestinę:
  • Išgydyti alkoholiką nuo priklausomybės kodavimo būdu negalima be jo paties noro;
  • pacientas turi būti pasirengęs kodavimui ir tam tikrą laiką nevartoti alkoholinių gėrimų;
  • kiekvienam pacientui reikalingas individualus požiūris ir kodavimo priemonės;
  • kodavimas nuo alkoholio neturi šalutinių poveikių, tačiau jo trukmė priklauso nuo paciento individualių savybių;
  • po kodavimo procedūros būtinas artimųjų palaikymas bei kodavimo pastiprinimas (pagal pareikalavimą)

Kur atliekamas kodavimas Lietuvoje


Hipnoterpeutas Sergej Gorškov atlieka nemedikamentinį kodavimą, pakartotinį kodavimą, kodavimo pastiprinimą ir psichoterapijos sesijas alkoholio vartojimo klausimais.


Centras „Sielos veidrodis“ aptarnauja pacientus Vilniuje ir Klaipėdoje.


Pagal poreikį užsukame ir į kitus Lietuvos miestus.


Kodavimas Vilniuje: Naugarduko g. 68B, 2 aukštas. Vilnius

Kodavimas Klaipėdoje: Šermukšnių g. 7, 105 kab. KlaipėdaPasidalinkite